güncel hurda fiyatları
BİZDEN FİYAT ALMADAN HURDALARINIZI SATMAYIN
0850 532 75 63

Hurda Kağıt Fiyatları

hurda kağıt fiyatları
Hurda kağıt fiyatları ithalatın zorlaşması ve orman yangınlarından kaynaklı 2022 yılında oldukça maliyetlidir. Elinde bol miktarda kağıt bulunan kişiler hurda kağıt nereye satılır diye merak etmektedir.

Hurda kağıt, kullanım ömrü bitmiş veya artık işe yaramayan kağıt parçalarını tanımlamak için kullanılan bir ifadedir. Hurda kağıt da kendi içerisinde kağıdın cinsine göre çeşitlere ayrılır. Piyasada hurda olarak satışı yapılan ve toplanan 15’ten fazla kağıt cinsi bulunmaktadır.

Bu kağıt cinsleri A4 kağıdından 1. sınıf hamur beyaz kağıtlara kadar uzanan geniş bir skala içerisinde yer alır. Hurda kağıtların bu kadar çok toplanmasının ve geri dönüştürülmesinin sebebi kullanımının çok yüksek olmasıdır. Öyle ki, günlük çöp miktarımızın yüzde 40 ila 45’ini meydana getiren kağıt atıklardır. Tüketim oranı çok yüksek olduğundan hurda kağıt fiyatları oranı da yüksektir.


Hurda Karton Fiyatları

Kağıt geri dönüştürülebilir ve tüketimi yüksek olan bir ürün olduğundan dolayı geri dönüşüm merkezleri ve hurdacıların çok büyük çoğunluğu tarafından alınmaktadır. Hatta sadece kağıt hurda alımı yapan bazı hurdacılar bulunmaktadır. Bu sebeple, kağıt hurdalarınızı herhangi bir hurdacıya satmanız mümkündür. Hurda karton fiyatlarını öğrenmek için bizi arayabilir yada hurda kağıt fiyatları listemize bakabilirsiniz.kağıt hurda fiyatları
 
Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri Türkiye’de çok fazla hurda firmasının olması ve çoğunun kurumsal kimlik sahibi olmadan defter usulü çalışmalar yapmasıdır. Bu nedenledir ki, tercih ettiğiniz hurda firması ile sorun yaşamamak ve ödeme konusunda problemlerin ortaya çıkmaması adına güvenilir bir firma ile çalışmanız tavsiye olunur.


Kağıt Hurda Fiyatları

Hurda kağıt fiyatları paritesini belirleyen birçok değişken bulunmaktadır. Öncelikle hurda kağıdınızın cinsi nedir? Dergi kağıdı mı yoksa A4 kağıdı mı ya da ders kitabı mı? Bunların hepsi fiyatların değişmesine neden olan detaylardır. Bir diğer mesele ise kağıdın dövizdeki artış ve düşüşlerden ve piyasadaki talepten etkilenmesidir. Ülkemizde hurda kağıt fiyatlarının son dönemde artmasının sebeplerinden biri döviz kurundaki artıştır.

Hurda kağıt fiyatları yukarıdaki sebeplerden dolayı sürekli değiştiği için net bir fiyat vermek güçleşmektedir. Eğer daha detaylı bilgi almak istiyorsanız firmamız yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. Hurda kağıt nereye satılır konusunda, elinizde hangi tür kağıt olduğunu ve kilogram cinsinden ağırlığını belirtmeniz durumunda firma yetkililerimiz sizlere elinizdeki hurdanın değerini söyleyeceklerdir.


  WHATSAPP
ARA      

hizmet bölgeleri
Esenyurt hurdacı
Zeytinburnu hurdacı
İkitelli hurdacı
Gebze hurdacı
Tuzla hurdacı
Kartal hurdacı
Pendik hurdacı
hurda fiyatları
Güncel hurda fiyatları
Hurda Fiyatları
Hurda demir fiyatları
Hurda bakır fiyatları
Hurda kablo fiyatları
Hurda sarı fiyatları
Hurda alüminyum fiyatları
hurda alımı
Hurda demir alımı
Hurda bakır alımı
soyma bakır alımı
Hurda kablo alımı
Hurda sarı alımı
Hurda alüminyum alımı
Çinko hurda alımı