Hurda Alımı

Esenyurt Hurdacı

Esenyurt Hurdacı

Esenyurt hurdacı şubemizle, müşterilerimize kapsamlı bir geri dönüşüm hizmeti sunmaktayız. Profesyonel şekilde hizmet veren, alım-satım işleminin gerçekleştirildiği merkezimizde, materyaller titizlikle incelenir. Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve elinizdeki atıkları değerlendirmek istiyorsanız, Esenyurt hurdacı telefonu aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Esenyurt Hurdacı Numarası

Esenyurt hurdacı numarası 0534 844 4677 aracılığıyla firmamıza ulaşabilirsiniz. Geri dönüşüm, dünya ve gelecek için artık hayati bir öneme sahip. Elinizde bulunan demir, bakır, çinko, krom, kağıt gibi maddeleri çöpe atmak yerine yeniden kullanılmak üzere dönüştürebilirsiniz. Bu konuyla ilgili bilgi almak ve atıklarınızın geri dönüşüme uygunluğunu öğrenmek için ekibimizle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Esenyurt Hurdacı Kağıt Geri Dönüşüm

Esenyurt kâğıt geri dönüşüm, daha önce kullanılmış atık kağıtların tekrar değerlendirilmesi adına yapılan bir işlemdir. Bu işlemler;

  • Toplama,
  • Sınıflandırma,
  • Parçalama,
  • Filtreleme,
  • Yeniden değerlendirme adımlarından oluşur.

Bu atıklar, önceden kullanılmış kâğıt ürünlerinden veya kâğıt malzemelerinden elde edilir. Farklı formdaki ambalajlı ürünler de çeşitli testlerden geçirilerek geri dönüşüm için kullanılabilir. Kolayca işlenebilen bir malzeme olan kâğıt, tekrardan değerlendirildiğinde doğanın korunmasına katkıda bulunur. Esenyurt hurdacı hizmetlerimiz kapsamında malzemelerin geri dönüşüme kazandırılma süreci ise genel olarak şu şekilde ilerler:

●      Toplama

Esenyurt hurdacı ekibimiz ev ve iş yerlerinizden hurda malzemelerinizin adresten alımını gerçekleştirir. Tüm atıklar, büyük bir geri dönüşüm deposunda saklanır. Toplanan hurdalar, titizlikle ölçülür, derecelendirilir ve kâğıt fabrikası tesislerinde tekrar kullanılmak üzere çekilir. Toplama işlemi, geri dönüşümün ilk aşamasını oluşturur. Merkezimize ulaşan atıklar, dönüşüme uygunluk açısından çeşitli şekilde incelenerek değerlendirilir ve satın alma işlemi gerçekleştirilir.

●      Sınıflandırma

Esenyurt hurdacı hizmetlerimizin ikinci aşaması ayrıştırma ve sınıflandırmadır. Tesisimize kabul edilen malzemeler, miktarına ve kalitesine göre sınıflandırılır. Bazı durumlarda ise atıklar, yapısına ve yüzey işlemlerine göre değerlendirilir. Fabrikalar, yapılarına göre farklı ham madde çeşitlerine ihtiyaç duyduklarından bu sıralama önem taşır.

●      Parçalama

Sınıflara ayrılan atıklar için parçalama işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemde, ince parçalara ayrılan materyallerde kâğıt lifi malzemeleri ayrıştırmak için kimyasallardan yararlanılır. Atıklar, yeniden kâğıt yapabilmek için kullanılan hamur benzeri bir malzemeye dönüştürülür. Hamur üretildikten sonra ürünün içerisinde kalan zımba, plastik film şeridi ve tutkal gibi yabancı parçaları çıkarmak için bir dizi elek kullanılır. Ardından hamur malzemenin katılaşması için kimyasal bir ürün eklenir. Temizlenen ve yabancı maddelerden ayrıştırılan kâğıt hamuru, Esenyurt hurdacı ekibimiz tarafından artıkları döndüren santrifüj makinesine gönderilir.

●      Filtreleme

Temizlenen hamur malzemesi, lifsiz ürünlerden arındırmak amacıyla santrifüj makinesinde filtrelenir. İçerisindeki plastik benzeri malzemeler, makinenin üst kısmında kalırken metal tarzındaki ağır malzemeler alt tabakada kalır. Böylece hurda malzemeler, Esenyurt hurdacı hizmetlerimiz kapsamında ham madde olarak kullanıma hazır hale getirilir.

●      Yeniden Değerlendirme

Dönüşümün son aşaması olan yeniden değerlendirme işleminde, yeni üretim malzemeleriyle harmanlanan kâğıt hamuru düz bir taşıma bandı ve ısıtılmış silindirik yüzeyde kurumak üzere bırakılır. Kuruyan hamur, fazla suyu bastırıp otomatik makineden geçirilir. Elde edilen tabakalar, kesilip yuvarlanarak son formuna getirilir ve çeşitli fabrikalara gönderilmek üzere Esenyurt hurdacı ekibimiz aracılığıyla yola çıkarılır.

Esenyurt Hurdacı Naylon

Esenyurt hurdacı naylon ve benzeri parçaların geri dönüşüm sürecinde de yararlanabileceğiniz bir hizmettir. Bu tür malzemeler eritilerek değerlendirilir ve ikinci sınıf ham madde ile karıştırılarak imalat işleminde kullanılır. Plastiklerdeki dönüşüm süreci;

  • Atıkların toplanması,
  • Kategorilere ayrılması,
  • Parçalara ayrılması,
  • Yıkanması,
  • Eritilmesi ve paketlenmesi işlemlerinden oluşur.

Tüm bu süreç tamamlandığında plastikler, yeniden kullanılabilir bir duruma gelir ve çeşitli merkezlere gönderilir. İlke Hurda olarak merkezimizde yer alan her atık için titizlikle çalışıyor, doğaya ve insanlığa yararlı olacak geri dönüşüm işlemlerini büyük bir dikkat ve özenle gerçekleştiriyoruz. Teslim etmek istediğiniz atıklar, hurda parçaları vb. ürünler için Esenyurt hurdacı numarası 0534 844 4677 aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Esenyurt Plastik Geri Dönüşüm

Esenyurt plastik geri dönüşüm, artık kullanılmayan ve yıpranmış plastik atıkların firmamızda yeniden dönüştürülerek çevreye kazandırılması işlemlerini kapsar. Bu işlemdeki temel amaç, doğada zor çözünen ve kirliliğe sebep olan plastiklerin yok olmadan tekrar tekrar kullanılabilirliğini arttırmaktır.

Gündelik hayatta sıklıkla kullanılan bu ürünler, kırma makinelerinde parçalanarak çeşitli işletmelere ham madde olarak kullanılmak üzere ulaştırılır. Esenyurt hurdacı hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

En Pahalı Hurda Hangisi?

Soyulmuş bakır adı verilen hurda malzemesi, piyasada yüksek bir değere sahiptir. Bu malzemeyi alüminyum ve bakır takip eder.

Hangi Ürünler Geri Dönüştürülemez?

Paket servisteki kahve bardakları, tek kullanımlık bebek bezleri, bazı cam ürünleri, tıbbi atıklar, bitkisel veya hayvansal atıklar, strafor köpük.

Geri Dönüştürülemeyen Plastikler Nelerdir?

V veya PVC olarak adlandırılan plastikler, çevreye ve sağlığa zararlı olduğundan geri dönüştürülemezler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir